profil semináře


Franchising & ...ZNAČKA

Odborný seminář Franchising & ...ZNAČKA® pořádaný Českým institutem pro franchising je zaměřen na obchodní značku jako jeden z nosných pilířů úspěšnosti franchisingového podnikání.

Je přednostně určen pro malé a střední podnikatele, kteří v mnoha případech mají velice atraktivní obchodní nabídku, ale značka k jejímu prodeji příliš nepřispívá. Seminář je určen pro začátečníky i pro pokročilé v oblasti franchisingu (ale i jiných forem podnikání), kteří svůj obchodní úspěch zakládají nebo teprve chtějí založit na silné značce a silné firemní identitě.

Cílem semináře je dát účastníkům ucelený a všestranný pohled na marketingové a právní aspekty využití značky a firemní identity (corporate identity, CI) ve franchisingu. V průběhu semináře vystoupí špičkoví odborníci zaměření na tvorbu a marketing značky, reklamu, franchising a na známkové a autorské právo.

Posluchači se budou moci na značku podívat z pohledu: tvorby zadání, vývoje a konečného výběru značky a corporate identity, vytváření grafického manuálu, postupných úprav značky, řízení značky, vytváření žádoucí pozice značky, komunikace značky v reklamě, vytváření značkových řad, výzkum psychologického působení značky, právní ochrana značky a pronájmu značky ve franchisingu.

Odborný seminář Franchising & ...ZNAČKA® je sestaven tak, aby si účastníci odnesli pro své vlastní podnikání konkrétní náměty, praktický návod jak "dobrou" značku vytvořit, jak ji správně používat a co nejlépe ochránit. O své zkušenosti a postřehy se rozdělí vlastníci i manažeři, kteří mají se značkou zkušenosti - a nejenom ve franchisingu. Mnohým podnikatelům seminář umožní si ověřit správnost svého dosavadního postupu a poskytne jim řadu aktuálních a užitečných podnětů ke zdokonalení.

Na semináři potkáte

 • majitele úspěšné značky
 • zájemce o vytvoření úspěšné značky
 • majitele a vrcholné manažery zralých franchisingových řetězců
 • majitele a manažery začínajících franchisingových řetězců
 • zájemce o franchising
 • marketingové a obchodní manažery nefranchisingových obchodních řetězců
 • talentované grafiky a tvůrce úspěšných a zajímavých značek
 • odborníky na reklamu a pracovníky reklamních agentur
 • odborníky v oblasti franchisingového licenčního a značkového práva
 • odborníky na franchising

Co vám přinese účast na semináři

 • Dozvíte se, jaké jsou současné trendy tvorby a ochrany značek u nás i v zahraničí.
 • Získáte aktuální informace z praxe, budete mít možnost výměny zkušeností a čerpání inspirace pro své vlastní podnikání.
 • Poznáte zblízka značky několika úspěšných franchisingový systémů a lidi, kteří za nimi stojí.
 • Dozvíte se, jak postupovat, když chcete svoji značku chránit na území České republiky, na území Evropské unie a kdekoli ve světě.
 • Dozvíte se, jak ke značce ošetřit autorská práva.
 • Dozvíte se, jak ve franchisingové smlouvě dostatečně ochránit právo na použití značky.
 • Budete mít příležitost k setkání a získání osobních kontaktů se zajímavými lidmi a špičkovými odborníky.
 • Budete mít možnost se sami představit a zvýšit povědomí o své firmě a o své značce.
 • Získáte zajímavý a praktický dárek.

Pozvánka na seminář

Praktický a cenný dárek

Corporate Identity SetPro účastníky semináře Franchising & ...ZNAČKA® je připraven zajímavý dárek - ojedinělá a velmi kvalitní publikace Corporate Identity Set. Je užitečným a praktickým pomocníkem pro všechny, kdo se značkou, corporate designem a tvorbou grafického manuálu zabývají. Obsahem sympatické plastové krabičky je 64stránková barevná knížka v kroužkové vazbě, 2 CD s grafickými manuály a prezentacemi více než dvacítky českých grafických studií, pět ukázkových vzorníků fólií firmy 3M a čtyři bločky Post-it. Autory publikace jsou Michal Kotyza (Ogilvy CID) a Ondřej Kafka (Kafka Design - Font) ve spolupráci s řadou odborníků. Partnerem je společnost 3M Česko. Publikaci vydalo studio Kafka Design.

Účastnické poplatky

Účastnický poplatek zahrnuje vstup pro jednu osobu na odborný seminář, sborník a další konferenční materiály (včetně bonusu - Corporate Identity Set a několika slevových kupónů) a stravování - oběd a občerstvení. Základní účastnický poplatek činí 4200 Kč, slevu 500 Kč nabízíme pro další účastníky z téže firmy nebo členy partnerských organizací (Česká marketingová společnost, Česká manažerská asociace, Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR, Czechinvest, Marketingový klub). Pro studenty a vyučující partnerské školy (fakulta mezinárodních vztahů VŠE) nabízíme poplatky zlevněné o 3700 Kč, tj. 500 Kč. Abychom vyšli vstříc malým podnikatelům a studentům - neplátcům DPH, účtujeme ceny bez DPH. Podrobnosti o účastnických poplatcích a podmínkách účasti najdete na on-line přihlášce).

Pořadatel odborného semináře

Český institut pro franchisingČeský institut pro franchising
Novodvorská 994 - BesNet Centrum
142 00 Praha 4
www.ifranchising.cz
manažer semináře: RNDr. Jaroslav Tamchyna
tel. +420 603 578 035
tamchyna@ifranchising.cz

Pořadatelem a organizátorem semináře je Český institut pro franchising. Franchising & ...ZNAČKA® je prvním z širšího cyklu tématicky zaměřených seminářů "Franchising & ...". Těmito semináři vám chceme postupně zprostředkovávat aktuální a v praxi použitelné informace o stavu a vývoji klíčových a aktuálních trendů franchisingového podnikání a souvisejících oborů. Programy seminářů připravujeme na základě dotazů a potřeb, se kterými se zájemci o franchising obracejí na Český institut pro franchising a jeho poradce prostřednictvím webových stránek www.ifranchising.cz.

IbisMístem konání odborného semináře je nový pražský hotel IBIS Praha Smíchov francouzské společnosti Accor, která franchising (a svou značku) úspěšně využívá v mezinárodním měřítku. Hotel IBIS Praha Smíchov se nachází v těsném sousedství nákupního centra Nový Smíchov. Je snadno dostupný metrem (trasa B - Anděl), tramvají i osobním automobilem. Bezplatný parking se nachází v nedalekých podzemních garážích nákupního centra Nový Smíchov. Odsud lze během 3 minut snadno dojít k hotelu tak, že vyjdete hlavním vchodem a dáte se doprava a přejdete vozovku. Adresa hotelu je: Hotel IBIS Praha Smíchov, Plzeňská 14, 150 00 Praha 5.

partnerské značky

Partneři odborného semináře


3M

Ogilvy CID

Yves Rocher

OREA Hotels

Café Emporio

Chirš

Decoland

Pompo

Alois Dallmayr

Hair Club

JUDr. Martina Řezníčková

Trapalová, Hakr, Kubát

Grada

Ibis


Hlavní mediální partner

Marketing a media

Regal


Mediální partneři

Profit

Store

Font

Petrol Media

Pulsus


Partneři Českého institutu pro franchising

VŠE

Czech Invest

Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR

ČMS

ČMA

Frankey

Sapiens

Marketingový klub