15.5.2008 Praha: 2. ročník konference

Franchising &... sítě realitních kanceláří

"Realitní sítě - nový rozměr i kvalita realitních služeb"


Franchising &... sítě realitních kanceláří


Základní informace   Program konference

Fotoalbum z konference   Materiály ke stažení

Celostátní konference "Franchising &... sítě realitních kanceláří", která proběhla 15.5.2008 v Praze v hotelu Novotel, se zúčastnilo přes osmdesát realitních profesionálů - zástupců malých i největších realitních kanceláří - samostatných i propojených do sítí. Český institut pro franchising již podruhé účastníkům nabídl prestižní profesní platformu pro vzájemné osobní setkání, prezentaci dosažených výsledků a tolik potřebný vzájemný dialog nad společnými problémy. Franchising byl na setkání představen jako jedna z forem síťové spolupráce realitních kanceláří.

Seznam přítomných účastníků zde »

Během konferenčního dne postupně vystoupili "kapitáni" vznikající české "národní ligy" realitních služeb - největších sítí realitních kanceláří. Velcí tuzemští hráči měli na svých dresech známé české realitní značky: AAABYTY.CZ, Realitní společnost České spořitelny, REAL SPEKTRUM, Realitní kancelář STING nebo M&M reality holding. Za nadnárodní realitní sítě vystoupil zatím jediný hráč - ambiciózní RE/MAX Česká republika, který v roce 2006 tuto "ligovou soutěž" odstartoval a zatím se pohybuje v čele české tabulky.

Tito prvoligoví hráči letos nepoměřovali jen velikost svých realitních sítí, ale mnozí také představili své vize a strategie a dlouhodobé "recepty na úspěch". Nejčastěji se hovořilo o výchově a motivaci svých realitních makléřů a o péči o klienty; druhým často frekventovaným tématem bylo budování značky a marketingová podpora získávání zakázek. Z některých vystoupení bylo zřejmé, že podnikání realitních sítí prováděné "ve velkém" si vyžádalo používat kvalitativně nové postupy ve stylu řízení, ve strategiích i ve využívání lidských zdrojů.

Závěrečná diskuse nazvaná "Co je nutné a co je možné v realitních službách změnit?" se nevyhnula tématům, která obor realitních služeb pálí dlouhodobě. Účastníci se ptali a "kapitáni" velkých realitních sítí na ně odpovídali. Nejvíce se diskutovalo o "přetahování" realitních makléřů mezi jednotlivými kancelářemi. Převážná většina zástupců realitních sítí i samostatných realitních kanceláří považuje oslovování makléřů z jiné kanceláře "napřímo" (emailem, telefonicky) za neetické, i když připouštějí, že k pohybu makléřů mezi kancelářemi docházet bude vždy. Další otázky a nedořešená témata jen dokazují, že mezi subjekty na realitních trhu je nutný další dialog.

Po skončení konference pozval pořadatel (Český institut pro franchising) a zlatý partner konference (REAL SPEKTRUM) na neformálním setkání asi dvacítku majitelů a vrcholných manažerů největších realitních sítí a několika největších realitních společností z celé České republiky. Setkání v tomto obsazení mělo v historii českého trhu realitních služeb historickou premiéru. "Velcí", kteří se většinou až dosud osobně neznali, se setkali a více než dvě hodiny spolu velmi živě diskutovali. Schopnost a ochota největších hráčů "spolu mluvit" může být perspektivním začátkem ke společnému pozvednutí kvality i dobrého jména oboru podnikání nazývaného "realitní kancelář".


Základní informace   Program konference

Fotoalbum z konference   Materiály ke stažení


partneři konference


GOLDEN PARTNER

Real Spektrum


SILVER PARTNERS

Remax

Realitní společnost České spořitelny

AAABYTY.CZ


BRONZE PARTNERS

Original reality

Gepard Finance

Jansen Display

Real Studio


PARTNEŘI KONFERENCE

SUBWAY

Olympus

AloisDallmayr

Decoland

SmartWings


MEDIÁLNÍ PARTNEŘI KONFERENCE


Vydavatelství Grand Princ

Franchise Club

Profit

POKR